Gry, eksperymenty, pokazy - w niedzielę Dzień Akademicki

Dzień Akademicki

Czy istnieje zbrodnia doskonała i co na ten temat sądzą chemicy? Jak wyglądały makijaże kobiet w XX wieku? Czy wirtualna rzeczywistość to naprawdę technologia przyszłości?

Na te i wiele innych pytań poszukamy odpowiedzi już w najbliższą niedzielę, 24 maja. Od godz. 12.00 do 17.00 na Rynku Kościuszki odbywać się będzie Dzień Akademicki, czyli piknik naukowy w ramach XIII Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Białostockie uczelnie przygotowały  ponad 50 różnego typu atrakcji: gier, eksperymentów i pokazów.

Ci, którzy przyjdą spotkać się z nami podczas Dnia Akademickiego, będą mogli zobaczyć roboty i pojazdy skonstruowane przez studentów, porozmawiać o stosowaniu leków dostępnych bez recepty czy wziąć udział w  turnieju szachowym. O godz. 13:00,  14:00 i 15:00 z piętnastominutowym programem wystąpi Chór Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.
Zapraszamy – niezależnie od wieku i zainteresowań, każdy znajdzie tu coś dla siebie! Szczegółowy harmonogram w zakładce: Dzień Akademicki.

PB, 23.05.2015 r.