Piknik naukowy w centrum Białegostoku

Dzień Akademicki 24.05.2015

W niedzielę białostockie szkoły wyższe zaprosiły mieszkańców regionu na piknik naukowy, zorganizowany w ramach XIII Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki.

W niedzielę 24 maja na Dzień Akademicki na Rynku Kościuszki przyszły tłumy białostoczan i przyjezdnych gości. Dodatkową zachętą do spaceru w centrum miasta była wspaniała, słoneczna pogoda. Podczas Dnia Akademickiego prezentowały się Politechnika Białostocka, Uniwersytet w Białymstoku, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina – Wydział Instrumentalno-Pedagogiczny w Białymstoku, Wyższa Szkoła Ekonomiczna, Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania, Wyższa Szkoła Administracji Publicznej, Wyższa Szkoła Medyczna, Niepaństwowa Wyższa Szkoła Pedagogiczna. Na uczelnianych stoiskach przygotowano wiele atrakcji dla każdego, niezależnie od wieku. Były spotkania z nauką w niecodziennym wydaniu, doświadczenia, warsztaty, prezentacje. Nie brakowało okazji do zabawy, bezpłatnych badań medycznych, a także rozmów nt. kierunków oferowanych przez poszczególne uczelnie. Jedną z atrakcji Dnia Akademickiego było zwiedzanie Galerii Malarstwa Polskiego Muzeum Podlaskiego w Ratuszu w towarzystwie robota Gryfiona.

Tegoroczny Dzień Akademicki odbył się już po raz piąty.

PB, 25.05.2015 r.