Ponad 3 tys. osób odwiedziło UMB

UMB

Dziękujemy za tak liczne przybycie – odwiedziło nas ponad 3 000 osób. W większości młodzież szkolna, ale nie zabrakło także przedszkolaków i dorosłych.

Imprezy festiwalowe odbywały się głównie na dziedzińcu Pałacu Branickich. Odiwedzjących zaprosiliśmy także do budynków dydaktycznych uczelni. W programie przygotowaliśmy przede wszystkim warsztaty, zajęcia laboratoryjne i interaktywne prezentacje przygotowane przez studentów i pracowników naukowo-dydaktycznych Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Uczestnicy wzięli udział między innymi w warsztatach: szycia chirurgicznego, wykonywania i oglądania preparatów mikroskopowych, rozpoznawania surowców roślinnych po smaku i zapachu. Można było nauczyć się jak wykonywać masaż ciała, jak zdrowo się odżywiać, czy też spróbować swoich sił w udzielaniu pierwszej pomocy. Nie zabrakło przeglądów stomatologicznych, quizu anatomicznego, ćwiczeń rehabilitacyjnych, pokazów chemicznych, pokazu makijażu. Imprezę  relacjonowało Studenckie Centrum Radiowe Radiosupeł (najstarsza rozgłośnie tego typu w Polsce), które na dziedzińcu miało swoje studio na żywo. W Aula Magna o 12:00 odbyła się prezentacja rekrutacyjna, a w holu Pałacu Branickich wystawa prac Studenckiej Agencji Fotograficzno-Filmowej pt. „Czego nie widzą oczy”.

Relacja fotograficzna w zakładce: Galeria zdjęć.

UMB, 22.05.2015 r.