Uniwersytet Medyczny w Białymstoku

Nazwa Uczelni:
Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
Wydział, jednostka:
Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej, Zakład Chemii Medycznej
Nazwa imprezy:
Ciekawe doświadczenia w studenckim laboratorium chemicznym – identyfikacja i badanie właściwości chemicznych wybranych pierwiastków i związków, rozdzielanie mieszanin
Rodzaj imprezy:
doświadczenie
Udział publiczności:
z aktywnym udziałem
Opis imprezy:
Uczestnicy zajęć będą mogli samodzielnie wykonać szereg ciekawych doświadczeń, m.in. identyfikację wybranych kationów w płomieniu palnika, próbę odróżnienia metanolu od etanolu, próby wykrywające właściwości redukcyjne cukrów, wykrywanie aminokwasów aromatycznych i białka, wykrywanie wiązań podwójnych, otrzymywanie mydła z oleju. Będzie można także zapoznać się z niektórymi metodami stosowanymi w rozdzielaniu związków organicznych i nieorganicznych, m.in. sączeniem, adsorpcją, resublimacją.
Odbiorca imprezy:
szkoły średnie
Limit uczestników:
10 osób
Miejsce imprezy (miasto, ulica, sala):
Zakład Chemii Medycznej, ul. Mickiewicza 2A
Data imprezy: